Автоматизоване Довільне підписання ключами АЦСК Україна

Шаблони первинних документів: загальні та власні
Сообщение poltava_energy
ОТ: 11 мар 2016, 11:26
Сообщения: 297
Зарегистрирован: 13 июн 2012, 09:38
Откуда: Полтава
Благодарил (а): 17 раз.
Поблагодарили: 100 раз.

Доброго дня.
У нас виникла задача використовувати отримані нашою організацією сертифікати та ключі АЦСК Україна для довільного підписання документів, що сгенеровані нашою обліковою системою. Таких документів у масштабах області буде спочатку 20-50 тисяч, із перспективним доведенням кількості до 600 тисяч унікальних документів на місяць.

Після звернення до служби підтримки АЦСК Україна мені було пояснено, що окреме ПЗ саме для роботи з ЕЦП у них відсутнє, та назвали єдиний спосіб роботи із ключами - це медок.

Нажаль, існуюча реалізація цього механізму у медку є недосконалою та не відповідає нашим технічним вимогам та зручності користування. Оскільки кожна із операцій довільного підписання є ручною, із окремим завантаженням по 1 (одному!!! (вже хочеться повбивати :evil: )) файлу. Таким чином на підписання 1 довільного документа, враховуючи загальну тормознутість медка, втрачається 3-4-5 хвилин. Тобто якщо виділений оператор буде не істи і не спати, а цілодобово тільки підписувати документи - за місяць він зможе обробити близько 8 тисяч документів. А навіть на початку експлуатації потрібно у три рази більше.

Нас цікавить механізм, за домомогою якого у медку можна реалізувати автоматичне накладання підпису та шифрування десятків тисяч файлів без запуску основної оболонки і без занесення цих документів до бази медка.

Сообщение Колпаков Б.И.
ОТ: 11 мар 2016, 11:32
Сообщения: 8054
Зарегистрирован: 29 июл 2011, 14:59
Откуда: Украина, Донецкая область, Бахмут
Благодарил (а): 7521 раз.
Поблагодарили: 2363 раз.

Если не секрет, какие это документы?
Что то из первички?

Сообщение Inkognito
ОТ: 11 мар 2016, 11:40
Сообщения: 723
Зарегистрирован: 14 янв 2012, 14:26

Благодарил (а): 635 раз.
Поблагодарили: 300 раз.

Накладати підпис можливо лише до документів, що створені/імпортовані в Медок. І жодна відома мені програма не може накладати підпис на файли, що не містяться в її базі даних. Ми наразі впроваджуємо "1С:Документообіг", він вміє працювати з ЕЦП (північного сусіда), але за наші гроші обіцяють зробити сумісність з АЦСК "Україна". Правда, це буде набагато дорожче, ніж Медок. Тому дешевше користуватись функціоналом Медка, використовуючі СОМ (API), звісно якщо Ваша облікова програма має такі технічні можливости (1Ска точно вміє). Імпортувати документи в Медок можливо засобами СОМ (API). Для вирішення майже ідентичної проблеми, запросив розробників створити метод підписання документів.
Після реалізації, можливо буде створити необхідні шаблони, передавати документи, підписувати, та відправляти, - автоматично, без залучення користувачів.
Звісно, якщо структура документів може бути впідпорядкована, на прикладі типових шаблонів 1С.

П.С. незрозуміло, контрагент зможе розшифрувати просто файли? Розшифрувати зможе тільки Медок, тому їх обовязково треба імпортувати.

Сообщение poltava_energy
ОТ: 11 мар 2016, 11:47
Сообщения: 297
Зарегистрирован: 13 июн 2012, 09:38
Откуда: Полтава
Благодарил (а): 17 раз.
Поблагодарили: 100 раз.

Колпаков Б.И. писал(а):Если не секрет, какие это документы?
Не секрет - це рахунки та щомісячні рапорти.
Inkognito писал(а):Накладати підпис можливо лише до документів, що створені/імпортовані в Медок. І жодна відома мені програма не може накладати підпис на файли, що не містяться в її базі даних...
Наскільки мені повідомили інші технічні спеціалісти, у ПЗ від АЦСК ІДД можна це робити, і в якості БД там використовується файлова система хоста.
Окрім того, наша актуальна БД у медку вже прямує до 8ГБ і боюся, якщо ми туди будемо заливати по півмільйона документів щомісяця, то зростатиме вона дуже швидко.

PS: Повністю підтримую вашу інітіативу щодо підписання документів, але для її використання через СОМ нам потрібно буде розробити власне ПЗ-посередника. І це не вбереже від завантаження документів до бази.


Вернуться в Модуль «Первинні документи»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0